Sadece çalınabilir

Sadece çalınabilir

5 Aralık 2022 Pazartesi  |   Mentor

Mentor

Dünya Kupası için verilen ara bitmeden yazayım ki sonra "başarısızlığı örtüyorsunuz" falan demesin kimse... Fenerbahçe ligin en iyi futbol oynayan takımı, kadrosu en yakın rakibinin kadrosundan açık ara iyi, "Şampiyon olacaktır" demiyorum, "Fenerbahçe şampiyon" diyorum.

Sürpriz eşitler arasında olur, şu anda en yakın rakibi ile Fenerbahçe arasında Real Madrid ile Yenidoğanspor kadar fark var; buradan sürpriz falan çıkmaz. Çıksa çıksa Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu çalan bir hırsız çıkar, kimseyi suçlamıyorum ama 2006 Fetö,2009 Fetö, 2012 Fetö... Fenerbahçe'den çalınmadı mı, 2011'i çalmaya çalışmadılar mı?

Bu ülkede orduda örgütlenen, devlette yuvalanan, yargıyı ele geçiren, MİT'e, Başbakan'a operasyon düzenleyen, orduyu ele geçirip darbe yapan bir suç örgütünün nefretini hâlâ kaçak üyeleri aracılığı ile her gün haykırdığı Fenerbahçe'ye hiçbir zarar vermediğini düşünen varsa ya aptaldır ya Fetöcüdür ya da işine geldiği için böyle söylüyordur.

Kendi gibi düşünmediği için Merkez Bankası çalışanlarına, ordu mensuplarına komplo kuran, sınav sorusu çalan bir örgütün bir tane bile hakem üyesi olmaması, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in tertemiz futbol oynadığının düşünülmesi bu ülke futbolundaki en büyük utançtır.

Bu nasıl örgüt ki öğretmen var, subay, var, savcı var, avukat var, pilot var, hakim var, polis var var oğlu var ama bir tane hakem yok, bir tek federasyon görevlisi yok, buna kargalar bile gülmez sadece utanır.

Derin devlete, rakip için pazarlık yapan valilere, elçilere, infaz çeteleri kurup insanları ensesinden vuran kanunsuz örgütlenmelere ve posterlerine değinmedim bile, bunlar sadece aklıma gelenler kim bilir aklıma gelmeyen hangi başarıları çalındı Fenerbahçe'nin...

Aklın yolu bir, Fenerbahçe bu ligin en iyisini hallaç pamuğu gibi atıp rezil eder, sadece hakemler ve saha dışı buna engel olur. Puan kaybettiği maçlarda zaten 10 kişi bırakıldı, "bırakıldı" diyorum rakipleri benzer pozisyonlarda asla 10 kişi kalmıyor.

Bir de "Fetö gittikten sonra şampiyon olamadınız" yalanı var ki tam da katilin suç mahalline dönmesi. Fetö döneminde stat sahibi ol, Fetö döneminde borsadan kazan, Fetö döneminde kim bilir ne avantajlar sağla, Fenerbahçe o dönemde kumpasa uğrasın, SPK baskın üzerine baskın yapsın, Maliye 2 metrekare yerden kira istesin, senin tahsis aldığın yerlere milyonlarca dolar ödesin, oyuncusu, mali gücü kalmasın, sen de "Fetö gittikten sonra Fenerbahçe şampiyon olmadı" de. Tam suçlu psikolijisidir bu, sen olsan 3. lige düşer 10 yıl geri gelemezdin.

Biz hırsız değiliz, biz tarikatçı değiliz, biz Cumhuriyet düşmanları ile çıkarımız kesişiyor diye iş birliği yapıp katillerle resim çektirmeyiz. Bizden şampiyonluk çalınır çünkü biz topu saha dışına çıkarmayız ama biz çalmayız.

Fenerbahçe şampiyon, kimse saha içinde engelleyemez sadece çalabilirler ama tarih en büyük yargıçtır. 
 

Etiketler:  Futbol