Rüzgârın savurduğu Başkan

Rüzgârın savurduğu Başkan

10 Kasım 2021 Çarşamba  |   Mentor

Mentor

Sanırım Aziz Yıldırım eleştirisinden çok Ali Koç eleştirisi yazdım ama aslında hiç farkları yok, ikisi de asla hatalarından ders almıyor. 

Lider vizyonu yok, olayları orman bazında değerlendiremiyor, sadece ağaçlara konsantre oluyor. Böyle olunca da, doğru gibi görünen çözümler ormanın doğasına uymadığı için yok olup gidiyor. 

Geldiği günden beri "sakin olalım, anlık tepkiler göstermeyelim" anlayışı var. Doğrudur olayların sıcağı ile değerlendirmek hataya neden olabilir ama bir taraftan da yaşam seni beklemiyor ve hükmünü sürdürüyor. Ali Koç'un mantıklı tepkiler göstermek için kaybettiği zaman futbol takımı ve futbolcuların yıpranmasına neden oldu, oluyor. Perşembe ne söyleyecek bilmiyorum ama atı alan Üsküdar'ı geçti. Lider olan yaşamın önüne geçer, kuyruğuna takılan takipçidir, lider olamaz. Rüzgârın sonbahar yapraklarını savurduğu gibi dönüp durursun, artık kader nereye götürürse....

Bir kere sosyal medya Vitor Pereira'yı kovdu, yerine yeni hoca getirdi. Sosyal medyayı takip eden futbolcular da-ki bence her yazılanı okuyorlar- Pereira da yazılanları okudu. Takımın içine şüphe ve güvensizliği soktun, artık bunu temizleyemezsin. 

Büyük olasılık Ali Koç Pereira'yı destekliyor olmalı ki kimse istemezken gidip onu getirdi, sayfalarca açıklama yazdırdı. Daha 1 ay önce "aile" falan diye eline megafon verdi, şimdi fikri değiştiyse zaten önce kendi istifa etmeli. Çocuk bahçesinde oyun oynamıyoruz, oyuncuları da topu olan kafasına göre belirlemiyor. Burası Fenerbahçe, biraz ciddiyet!

Eğer destekliyorsan ki öyle olmalı, maç bitimi çık söyle. Yoksa maç bitimi kov ya da istifa et ki yol belli olsun. Geldiğinden beri günler süren belirsizliklerle çürüttün camiayı. Sonra "taraftar niye psikopat?" Bu kadar negatif enerji yüklediğin adam elbette psikopat olur. 

Bu saatten sonra ister konuş, ister konuşma zarar gerçekleşti, geri döndürmek zor. 

4 yıldır "aynı hata" yazarken klavyeyi kırasım var, insan ders almaz mı yahu? 

Bir de Mesut konusu var...

Belli ki, "Biz finansmanı ayarlayacağız siz alacaksınız" denilmiş, o da öylece kabul etmiş. Yahu insan, "Federasyon, hakemler bize düşman, onlar değişmeden Mesut'u nasıl alalım" demez mi? Biraz güçlü olup karşılık alınmaz mı? Elin oğlu Mesut'u almıyor, sen emir kabul ediyorsun ama onun oynadığı maçta hakem seni kıyma ediyor. Mesut Rıdvan'la Cumhurbaşkanı'nı ziyaret edince "Sayın Cumhurbaşkanım bizi sahada eziyorlar bu kadar da olmaz" demiş midir? Demediyse sezon ortası Fenerbahçe'nin sırtına basıp Fenerbahçe sayesinde cebini doldurup sürekli Fenerbahçe'ye düşman olan biriyle neyin politik ziyareti bu?

Artık neredeyse eminim, biz Mesut'u almadık, bize aldırdılar. 

Tekrar söylüyorum, sistemin en masum adamı Pereira ve kalmalı; böyle bir başkan ve ortamla maç falan kazandı...

Etiketler:  Futbol