Obsesif medya bozukluğu

Obsesif medya bozukluğu

10 Ekim 2022 Pazartesi  |   Mentor

Mentor

Batı cephesinde yeni bir şey yok, Fenerbahçe yorgun olduğu, sakatlıklar nedeniyle rotasyonunun oldukça daraldığı bir maçı asla vazgeçmeyen JJ ruhuyla kazandı.

Elbette Türkiye'de futbol sahada oynanmıyor, tarafsızlıktan uzaklaşmış, holigan bir spor medyası var ve sistematik olarak Fenerbahçe'ye iftira atıyorlar.

En başta BeIN Sports ve Güntekin Onay bilinçli, sistemli ve organize şekilde Fenerbahçe'nin galibiyetlerini rakibin hatalarına yüklüyor ve bunu her maç tekrarlıyor. Güya Fenerbahçe kontenjanından ama yaşamında asla Fenerbahçe'yi temsil etmemiş İlker Yağcıoğlu ve diğer yorumcular da bu tiyatroyu devam ettiriyor.

Bir de işsiz güçsüz kalmış, kanadı kolu kırılmış, aç gazeteciler var, bunların tek şansı Fenerbahçe'ye hakaret etmek. Evet hakaret çünkü yaptıkları kesinlikle basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyecek kadar bayağı, ucuz ve kara propaganda. Goebbels medyası elbette sistemle aynı dili konuşuyor; tavırlarının organize olması Fetö bağlantılı takımlar tarafından finanse edildiklerini net gösteriyor, zaten aç olan bu adamlar 3-5 kuruşa Fenerbahçe'ye sallıyor.

Yönetim bunlara hukuki önlemler almalı ve yasal yollara başvurmalı çünkü söyledikleri şeyler hakaret ve iftira, yayıncı için ise kuruluşun yönetimi ile toplantı yapıp bu rezalet anlatılmalı.

Elbette sadece yönetime sorumluluğu yüklemek kolaycılık, taraftarın da hukuk içinde bu ahlaksız saldırılara karşı koyması gerekiyor ama bir kısım geri zekâlılar bunu yapmak yerine futbolcularımıza ve takımımıza saldırıyor.

Bir de Fenerbahçe taraftarında mazohist eğilimler var sanırım, Fenerbahçe'ye küfretmekten başka tarzı olmayan bu adamları taraftar neden takip eder anlamıyorum. Ben hiçbirini takip etmem, hepsini blokladım çünkü bu adamlar satın alınmış tetikçiler veya Fenerbahçe'den dayak yemiş, bu da ruh dünyalarında büyük bir travmaya neden olmuş, sosyal medyada veya televizyonda intikam almaya çalışan hasta adamlar. Fenerbahçe konusunda obsesif (takıntılı) bozuklukları var, tedavi edilmeleri lazım. Tüm bunlara rağmen sosyal medyada bir Fenerbahçeli tutup bu adamları önüme düşürüyor.

Adamların istediği bir göz, Fenerbahçe veriyor bu dilencilere iki reyting ya, neyini merak ediyorsun adamın? Fenerbahçe'ye küfredeceği maçtan önce belli zaten hasta mısın, bırak pisliğinde boğulsun.

Maalesef Fenerbahçe'de taraftar dışında her şey yerli yerinde, bu olanlarda sorumluluk yönetimden çok taraftarda çünkü kitlesel tepkilerin adı yok, gücü çok. Sistemli, hukuk içinde kalan protesto bu adamlara geri adım attırır, iktidarın açıkça Fenerbahçe'yi hedef aldığı bir ortamda bireylerden çok kollektif bir organizasyona ve ruha ihtiyaç var. 

Ama maalesef Fenerbahçe taraftarı bunu 3 Temmuz'dan sonra kaybetti, bir daha da geri kazanacak gibi durmuyor. 

Etiketler:  Futbol Medya