Maxi Gomez 'kaçtı mı?'

Maxi Gomez 'kaçtı mı?'

1 Eylül 2022 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Maxi Gomez, İspanyol futbol kulübü Valencia'nın Uruguay Milli Takımı'nda da oynayan santraforu. Uzun süredir Fenerbahçe ile adı anılıyordu, bu sabah duyduk ki Trabzonspor almış.

Biraz mantık yürütürsek, Valencia gibi bir şehirde yaşayan kişinin standartlarını korumak istemesi, mevcut yaşamına uygun bir ortam araması gerekir. Böyle düşününce İstanbul daha mantıklı bir alternatif görünüyor. Ayrıca, Fenerbahçe'nin karşılayamayacağı sadece Trabzonspor'un karşılayabileceği bir talebi olması da olası değil; zaten Fenerbahçe uzun süre cebinde tutmasına rağmen imzalamadı, belli ki kulüp bu işten vazgeçmiş. 

Ayrıca Gomez 2015'den bu yana 82, son 3 sezonda ise 22 gol atmış yani gol ortalaması oldukça düşük sayılır. Geçen sene Valencia 13 gol, Serdar Dursun 15, Zajc bile 9 gol atmış yani skora katkıda anlamında Gomez'den iyiler.

Gomez ise kariyeri inişe geçmiş biri ve transferine bakılırsa Avrupa'da da pek talibi yok; tek avantajı 26 yaşında olması ama büyük risk, belli ki Fenerbahçe bu riski almak istememiş ve oyuncu Trabzon'a gitmiş. 

Ama Fenerbahçe medyası sabahtan beri ortalığı toza dumana katıyor, ne Başkan'ın istifası ne de oyuncuyu kaptırdığımız kaldı. 

Fırsatçı sosyal medya ezikleri de başladılar tatmine: "Efendim Fenerbahçe şöyleymiş, Fenerbahçe böyleymiş..."

Ben size Fenerbahçe ne onu söyleyeyim: Yıllık 200 milyon dolar gideri olan ve bir kuruş serbest geliri bulunmayan bir spor kulübü. Şimdi sosyal medyada zavallı ezikliklerini saklandıkları sahte hesapların ardında Fenerbahçe üzerinden tedavi etmeye çalışan sosyopatlardan ricam, her biri kulübe 200 dolar bağışlasın! Bırak 200 doları, çay ısmarlayamazlar. İşte Ali Koç bu 200 milyon dolarlık deliği kendi kişisel serveti ile kapatıyor. 

Her zaman böyle oluyor, 3-5 tane yalan taciri muhabir çıkıyor, sallıyor, olmayınca "yönetim beceriksiz" diyorlar. Kulüp bu kadar ayyuka çıkınca yalanlayabilirdi ama anladığım kadarıyla son ana kadar cepte tutmak istedi. Ayrıca her yalanlama bu kifayetsiz muhterislere Fenerbahçe üzerinden reklam yapma fırsatı veriyor. 

Yönetime laf atacağınıza yüz binlerce takipçisi olan bu yalancıları takip etmeyin. 

Ama yönetimin çok uzunca süredir bu iletişim işini iyi yapamadığı ve çuvalladığı da doğrudur.. 

Etiketler:  Futbol