Kepler- 452b'den mektup var: Akıllı olun!

Kepler- 452b'den mektup var: Akıllı olun!

12 Ağustos 2015 Çarşamba  |   Yolcu

"Sevgili Dünyalılar,

Öncelikle büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden hasretle öper halinizi sormak isteriz. Muhtar emmi bataklığa çare buldu mu, sivri sineklerle başınız dertte mi hala? Sarıkız minik buzağıyı sütten kesti mi? Kuzularla oğlaklar sevişiyor mu? ..... Şaka, şaka! Bu mektup giriş şeklini gezegeninizdeki en güzel ve eğlenceli insanların yaşadığı Türkiye'den aldığımız ilhamla yazıp sıcak bir başlangıç yapalım istedik. Hatta onların muhabbeti hepinizin içinde bizi en çok saran olduğu için onlar gibi yazmaya karar verdik.

Uğraştınız ve sonunda bizim gezegenin izini buldunuz* Tebrikler. Yalnız peşin peşin söyleyelim ki; avucunuzu yalarsınız. Kulağımıza geliyor, şimdiden burayı parselleme heveslileri varmış. En sevdiğimiz lafınızın yeri geldi; "Akıllı olun!" 

Tamam kendinizi geliştirdiniz. Teorileriniz, algı seviyeniz filan idare eder. Özellikle Albert ve Stephen'in kıymetlerini bilin. Ama sonuca bir bakın be kardeşim! Yani afedersiniz, gezegeninizin içine ettiniz ve sıvama aşamasına kadar geldiniz. Şimdilik fazla detay veremeyiz ama çok evet çook uzun süredir biz sizi zaten izliyoruz. Öncelikle bu noktaya uyandıralım da bir yanlışlık olmasın, o bakımdan.

İzliyoruz derken kafalarınız karışmasın yine. Sizin o UFO vesair zırvalarınız gelmesin hemen aklınıza. Bak laf buraya gelmişken, yahu arkadaşım kusura bakmayın ama hiç yaratıcı değilsiniz. O ne öyle üç ayaklı kuzine soba gibi? Kestane mi pişireceğiz üstünde? (Kuzine soba da nedir diyen varsa, Türkiye'deki arkadaşlara sorsun.) Sonra "uzaylı" diye bir şey uydurmuşsunuz, dağlara taşlara... Sanki kendiniz bir şeye benziyormuşsunuz gibi onları kafanıza göre kendinizden çok daha eciş bücüş şekilde uydurmuşsunuz. Özellikle bu hayal etme, tasarlama konularında hakikaten çok yetersizsiniz. Kusura bakmayın, dost acı söyler. Bak satır arasında "Biz dostuz!" mesajını da verdik, umarız aldınız.

Bu arada itiraf edelim ki içinizde Salma Hayek, Sofia Vergara, Angeline Jolie, Beren Saat gibi yüzünüzün akı örnekleriniz var. Asıl bir Brigitte Bardot vardı ki, onu kıymetini bilmediniz.  (Evet sivri akıllı! Burada da sizin algı sisteminize uygun bir kadın-erkek durumu var ve bu mektubu yazan ekip erkeklerden oluşuyor.

Biliyoruz, şu an içinizden "Amma da gıcıkmış bu uzaylılar arkadaş!" diye geçiriyorsunuz ama yapana değil yaptırana bakın birazcık o zaman. Yani aynaya bakın aynaya Geçenlerde sizin henüz farkında olmadığınız galaksilerden arkadaşlarla oturduk geyik yapıyoruz. Söz bir ara sizin şu her dilinizden doldurup yolladığınız mesajlarınıza geldi. 

( https://soundcloud.com/search?q=nasa+golden+record ) Bu mudur yani şimdi? Bula bula bunları mı buldunuz? Anlayacağınız, bu alemde feci maskara olmuş durumdasınız. Biraz kendinize çeki düzen verin. Hayır, biz sizin iyiliğiniz için söylüyoruz. 

İyi işler de yaptınız bu arada. Özellikle Bill'in kıymetini bilin. (Ne Clinton'u yahu, Gates!) Steve de fena değildi. Isaac ve Wolfgang gibi sizin durumu kurtaran başka örnekler de var ama bu ilk mektupta detaya daha fazla girip de zaten yeterince karışık olan o güzel kafalarınıza iyice balata sıyırtmak istemeyiz Ancak şunu bilmeniz gerek. Bunlardan askerlik arkadaşımızmış gibi ilk adları ile söz etmemizin nedeni bazılarınız ile onların pek de farkında olmadıkları bir şekilde hasbihal etmişliğimiz olmasıdır. 

Neyse, şimdilik bu kadar Bu kısa mektup sizde umduğumuz etkiyi yaparsa sohbetimize devam edeceğiz. Gerisi size kalmış.
Mektubumuza burada son verirken hepinizin gözlerinden öperiz. Sağlıcakla kalın. (Sağlık işinizi de yüzünüze gözünüze bulaştırdınız hırslarınız yüzünden ya, neyse...)  

GÜVEÇ Gezegeni İzleme Komitesi Adına 

OAOLA  

(Evet, gezegenimizin gerçek adı bu! Sebebini sonra öğreneceksiniz.)
-      -        -       -      -       -        -         

 

Şarkılar ve kahkaha hayatınızda hep olsun, kaldı ki bu sizin elinizde. Sinir bozucu şeyler isteseniz de etrafınızdan eksilmiyor çünkü...

 

*Kepler- 452b: Yeni bulunan bir gezegen