Hayvan cinayetleri

Hayvan cinayetleri

14 Ekim 2022 Cuma  |   Mentor

Mentor

Son zamanlarda vahşice işlenen hayvan cinayetlerine şahit oluyoruz; otoriter ailelerde kişiliği tartaklanarak, varlığı aşağılanarak büyüyen bir kesim olduğu için sevgisizlik sorunu olan bir toplum olduğumuzu söyleyebiliriz.  Bu sevgisizlik ve aşağılanma durumu son zamanlarda sistematik olarak hayvanlara yöneliyor ve savunma olarak da hayvanların saldırganlığı gösteriliyor ki koskoca bir yalan.

Çünkü yaklaşık 3 milyon yıldır bu gezegende insan var var olduğundan beri bu hayvanlar için ölüm anlamına gelmiş. Yani 3 milyon yıllık bir doğal içselleşmiş, iç güdü haline gelmiş bir korku yani hayvanlar doğal olarak insandan korkar; buna fil, aslan, kaplan, aklınıza gelecek bütün hayvanlar dahil. Bunun istisnası yaşamlarının tehdit altında olduğunu düşünmeleridir ya da köşeye sıkıştırılmalarıdır.

Hatta çoğu hayvan günü uyuyarak veya ininde geçirir ve kimilerine göre hareket etmek için insanın aktif olmadığı geceyi tercih eder.

Kısacası saldırgan hayvan yoktur onu saldırganlaştıran insanlar vardır. İstisnai olaylar olsa bile bunlar genelleştirilemez,; erkekler kadınları öldürüyor diye bütün erkekleri gıda, ilaç, barınma ihtiyaçlarının sınırlı olduğu ortamlarda ölüme hatta birbirlerini yemeye zorlamıyoruz.

Batı dünyasındaki araştırmalar göstermiş ki seri katiller hatta genel olarak katillerin 2 temel ortak özelliği var.

1-Çocuklukta aşırı tacize uğramış (cinsel, fiziksel, ruhsal, duygusal her açıdan)

2-Hayvanlara zarar veriyorlar.

Üstelik bu çocukluk travmaları iyileşmiyor. ABD'de "okul katili" denilen ve hedef gözetmeden arkadaşlarını mermi yağmuruna tutanlarla onlarca insanı parçalayan, yiyen, öldürüp ölülere tecavüz eden, öldürmeden insanların uzuvları kesip işkence eden katillerin hepsi bu özelliklere sahip.

En son Seferihisar'da bir can yakarak öldürüldü, üstelik kafesteydi. Her can değerli ama bu sadece hayvanlar için değil insanlar için de büyük bir tehdit. Bu insanlar yarın evrilip seri katillere dönecekler hatta kendileri gibi sapıklar bulup çocuk yapacaklar, onlar da okullarda arkadaşlarını tarayacak.

Sevgi en temel insan duygusudur, herhangi bir canlıya karşı sevgi duygusunu yitirip canavarca hisler beslemek psikolojik bozukluktur.

Bırakın hayvanları yakmayı, hayvanlara herhangi bir şekilde zarar vermeyi ifade eden insanlar bile fişlenip tedavi altına alınmalı yoksa bu insanlar yakalanmazsa yarın onların çocukları çocuklarınızın katili olacak.