Fenerbahçe'ye garazın mı var?

Fenerbahçe'ye garazın mı var?

18 Şubat 2022 Cuma  |   Mentor

Mentor

Ben yaşamım boyu daha kötü bir Fenerbahçe başkanı hatta daha kötü ve beceriksiz yönetici görmedim... 

Komplo teorilerinden hangisi doğru bilmiyorum ama yerine oturmayan bir şey var bunca zaman. Türkiye'deki en kurumsal yapıdan gelmiş, onun içinde yetişmiş, çok iyi bir eğitim almış insanın bu kadar beceriksiz olmasını ve bu kadar ilkel bir tek adam yönetimi benimsemesini benim aklım almıyor. 

Artık BJK'li babasının ajanı mı, yoksa AKP'ye yakın olup ticari menfaatler elde etmek için kulübü kullanıp Fenerbahçe'nin haklarından taviz mi veriyor veya Koç Holding'i korumak için bizim başımıza mı sardılar bilmek olanaksız ama gördüğüm sanki bilinçli olarak Fenerbahçe'yi yok ediyor. 

Geçmiş yıllardaki başarısızlıkları unuttuk, adam Fenerbahçe'nin tüm geleceğini de yıkmak üzere. Lig, Kupa, Avrupa ve en son Konferans Ligi hedefinden koptuk, ligin bitmesine 13 hafta var futbolcular tel tel dökülüyor. Döküldükçe taraftar ve Fenerbahçe ile bağları kopuyor ve Fenerbahçe'den nefret eder hale geliyorlar, büyük olasılık sezon sonu sözleşmesi dolanlar kaçacak, dolmayanlar da sözleşme bitene kadar yatacak veya kazanmak için çok çaba göstermek gerekecek. Yani Fenerbahçe'nin sermayesi göz göre göre tüketiliyor, Kim, Szalai hepsi düşüşte ve kaçmak için fırsat arıyorlar. 

Ligin bitmesine 21 maç varken hocayı kovuyorsun, elinde hoca adayı olmadığı gibi takımı yarım sezon çalıştıracak bir aday konusunda bile bir planın yok. Madem öyle neden kovuyorsun hocayı kardeşim, azıcık zekası olan insan bu durumdan daha iyi bir şey çıkmayacağını bilir. Vitor Pereira'yı kovar, tak yerine Tuchel'i koyarsın anlarım da, yerine Murat Zeki Göle ve İsmail Kartal'dan başka alternatifin yok. Daha 6 ay önce övgülerle getirdiğin hocayı niye kovdun, Fenerbahçe'ye garazın mı var kardeşim? 

Taraftar kızgın, hiçbir iddiamız kalmadı, futbolcuları yiyor. Şampiyon olmasak bile iyi bir hocayla yarım sezon en azından bir hedefin peşinde koşsak, hem futbolcuları tüketmesek hem de camia biraz sahaya odaklansa fena mı olurdu? Devre arası takımı toparlasan ve sahada biraz daha diri olup başarısızlık ve sonucunda doğan taraftar tepkisinin takımı çürütmesine engel olsaydık ya. Buna göre bir hoca baksaydın, bakamayacaksın da bakana yerini bıraksaydın ya. 

İsmail Kartal dünya tatlısı insan ama ne Fenerbahçe hocası olacak kişilik özellikleri ne de mesleki yeterliliği var, kenarda ellerini ovuşturarak çaresiz gözlerle sahaya bakan bir Fenerbahçe hocası olamaz. 

Geldiğinden beri takım geri gidiyor, böyle bir dönemde gençlere yer vermedi, korkaklık göstererek onların da öz güvenini yıktı. 

Peki kardeşim, senin amacın ne, sen Fenerbahçe iyi olmasın, daha kötü olsun diye yemin mi ettin?

Paran batsın, Fenerbahçe'ye verdiğin zararı ölçecek bilgisayar yok dünyada.       

Sayende kimliğini kaybetti Fenerbahçe...  
 

Etiketler:  Futbol