Fenerbahçe komplo teorileri

Fenerbahçe komplo teorileri

30 Aralık 2021 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Konu Fenerbahçe olunca komplo teorilerine çok itibar etmiyorum çünkü bir tür depresyon geçiren Fenerbahçe camiası içinde bu teorilerin çok alıcısı oluyor, o yüzden duyduklarıma inanmak yerine gördüklerimi yazmayı tercih ederim. 

Geldiği günden beri Rıdvan Dilmen Vitor Pereira'yı sevmiyor. 

Mesut Özil ve Rıdvan Dilmen kanka. 

Mesut Özil, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş takım içinde oldukça yakın görünüyor. 

İlk maçta Vitor Pereira'nın çok güvendiği Crespo, Osayi, Zajc ve Rossi kesik yedi. 

Yerlerine Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci monte edildi. 

Zeki Murat Göle böyle radikal kararları verecek yeterlilikte biri değil. Ayrıca bu yetersizlikte biri yıllardır Fenerbahçe'de ne iş yapmış onu da anlamıyorum. Pelkas üzerinden Vitor Pereira'ya ayar vermesi de çirkin ve utanılacak bir davranıştı. 

Dün takım tel tel dökülürken Rossi ve Meyer kesik yedi, yerlerine giren Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci tel tel döküldü. 

Mesut geldiği günden beri tüm yerli oyuncuların performansı düştü. 

Mesut Özil, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş sevdiğim ve beğendiğim oyuncular ama takımın lideri olmak yerine "ağası" olmuşlar gibi görünüyor. 

Kimseyi suçlamıyorum ama bu görüntü ve yansımalar ne Mesut'un ne İrfan'ın ne de Mert'in suçu. Bu görüntüler, kamuoyu önünde teknik direktörüne Rıdvan Dilmen taktiği veren, herkese rağmen seçtiği teknik direktöre sahip çıkma cesareti ve liderliği gösteremeyen Ali Koç'un suçu. 

Eğer bir kurumda güç boşluğu varsa, o güç boşluğunu Rıdvan da doldurur Mesut da, yaşamın doğası böyle. 

Tekrar ediyorum ne Rıdvan Dilmen'i ne futbolcuları suçluyorum, suçlu Ali Koç. Bir kurumda kimin, neden ve nasıl davranması gerektiğini anlatan, böyle yapmayanlar olduğunda onları hizaya sokan, hiyerarşi ve disiplini sağlayan bir otorite ve liderlik yoksa orada kaos olur. 

Belki de bu liderlik yoksunluğunda Zeki Murat Göle, "Nasıl olsa Rıdvan'ın dediği oluyor, ben de onun dediği gibi kadro çıkarayım" diyordur. 

Belki de MHY ve İCH, "Başkan Rıdvan'a teslim olmuş, Mesut Rıdvan'ın adamı biz ona hoş görünürsek oynarız" diye düşünüyordur. 

Belki de Mesut, "Arkam sağlam, Rıdvan'la kankiyim. Başkan'ı da o yönetiyor" diye düşünüyordur, bilmiyorum bildiğim Fenerbahçe'nin başkanı yok. 

Etiketler:  Futbol