Dost acı söyler

Dost acı söyler

18 Ekim 2021 Pazartesi  |   Mentor

Mentor

Dün akşam Fenerbahçe'ye uygulanan "kıyım"ın bir numaralı sorumlusu ve suçlusu Ali Koç'tur, romantik, gerçek yaşamda yeri olmayan sadece dar bir çevrede hamasi söylemler içeren, yaşamı tanımayan "okullu" çocuk hezeyanları. 

Türk futbolu batıyormuş bana ne, sana ne, batsın kalan sağlar bizimdir, kalmazsa biz Fenerbahçe için bir yol buluruz.  

Gelelim maça futbol adı altında yaşanan rezalete; 

Kim'in kartları:

İkisi de kart değil, ikincisi faul bile değil. Diyelim hakem yorumu, peki öyle kabul edelim. İkinci yarı Valencia topla hızla çıkıyor Trabzon defansta eksik, topla ilgisi olmayan Edgar çelmeyi takıp Valencia'yı düşürüyor ama kart yok. Bence bu pozisyon gelecek vaat eden atak açısından da sertlik açısından da Kim'in iki hareketinden de ağırdı ama maçtan önce karar vermişlerdi Kim veya Szalai'den birini atmaya. Çünkü Fenerbahçe'nin sağlam defansı var ve kaptığı toplarla baskın hücumlar yapıyor 11-11 veya Kim ve Szalai oyunda iken Trabzonspor'un maç kazanması mümkün değildi çünkü berbat bir defansı var, ilk hücumda döküldüler. Zaten sanırım hiçbir hakem uyarmadan bu kadar erken kart göstermez, oysa o kurban olarak Kim'i seçmişti, kartları çıkardı görevini yaptı sonra daha maçın başında seri halde gösterdiği kartlarını birden bire kaybetti. Belli ki amaç hasıl olmuş görevini yapmıştı. 

Penaltı:

Kesinlikle penaltı değil, penaltı diyen ya art niyetli ya da futbol cahilidir çünkü Cornelius Szalai'den önce kural dışı bir şekli de Szalai'nin omzundan bastırıp dengesini kaybetmesine neden oluyor. Fenerbahçe Başkanı'nın gözü diğer takımları düşünmekten o kadar kararmış ki artık olayları Fenerbahçe açısından da göremiyor. 

Ve gol açık faul, faul daha nasıl oluyor bilmiyorum. 

Altay hariç takıma ve hocaya laf eden terbiye sınırlarını oldukça zorlamış olur ama Altay kontrolü kaybetti. Gece yaşamına mı daldı, kız arkadaş peşinde mi koşuyor, yoksa milli takım çöplüğü mü tüketti bilmiyorum ama bu formuyla kaleyi Berke korumalı, o dinlenmek zorunda. 

Bir de yayıncı var, spikeri, yönetmeni, yorumcusu Fenerbahçe nefretinden ezilmiş, tükenmiş, kötü insanlar. Kimi Cornellius'a aşkı ilan ediyor, kimi mikrofonda salya sümük yalıyor, kimi komedyenlik yapıyor ama en ağırı yıllarca hak etmediği Fenerbahçe parası ile cebini dolduran Volkan Demirel'in "hakem" diyememesi, değer mi ya bu kadar ucuzlamak, bu kadar nankör olmak? 

Bir de "beyazlar" var, Tuba Torun'u pamuklara sararlarken Trabzon'daki katliamdan Fenerbahçe için bir siyasi rol devşirmeye çalışıyorlar. Evet Albayraklar bu işin içinde ve Fenerbahçe'ye çok zarar verdiler ama bunun siyasetle ilgisi yok ki, adamlar Trabzonlu ve herkesin olduğu gibi onların da Fenerbahçe'den nefret etmesi doğal. Bunun siyasetle ilgisi yok üstelik adamlar kendini sinsice saklıyor, Tuba Torun gibi alenen had bildirmiyor. 

Bir de Fenerbahçe gazetecisi Ahmet Ercanlar var, Ahmet Ağaoğlu ile Serdar Tatlı'nın maçtan önce buluştuğunu biliyormuş ama bunu söylemek için maçın bitmesini ve Fenerbahçe'nin lime lime edilmesini beklemiş. Eline sağlık Fenerbahçe sayesinde kazandığı paraları güle güle harcasın. 

Neresinde tutsan elinde kalıyor. 

Maçtan sonra hakem demekten çekinir şekilde pembe yanaklı sembolik çocuk rolü üstelenen Ali Koç'un sözüyle havaalanına giden, böyle bir kıyımdan sonra bile Fenerbahçe demekten korkan Volkan Demirel ve Fenerbahçe'yi batırmak üzere hiçbir çabayı esirgemeyen Aziz Yıldırım'dan kahraman yaratan taraftar varken biz daha çok kıyılırız. 

Ali Şansalan'dan hesap sorması gereken Ali Koç'tur, soramadığı hesabı taraftara verir ama taraftar lafın gelişi, çok büyük bir sürüye dönmüşüz ve kim ipimizi tutarsa onun peşinden gidiyoruz. 

Bir Fenerbahçeli olarak içinde bulunduğumuz durumdan büyük utanç duyuyorum, Fenerbahçe taraftarı bu değil. Lime lime edildiği maçtan sonra kuzu gibi boyun eğen taraftar değildir, başka bir şeydir adını koyamıyorum ama taraftar değildir. 

Ben Fenerbahçeliyim bu yazıyı kimse sevmez okumaya bile cesaret edemezler ama 3 Temmuz'da da dediğim gibi benim görevim tarihe not düşmek, hükmü zaman verir.

Etiketler:  Futbol