Benim lafım ortaya

Benim lafım ortaya

20 Ekim 2022 Perşembe  |   Mentor

Mentor

Bu Fetö taktiklerinden en çok Fenerbahçe çekti, yalanı kurumsal politika haline getirmeye alışmış, futbolu saha dışında oynayan, utanmayan ve her geçen gün arsızlaşan kapitülasyon artığı bir sistem var.

Muhlis bir iş adamı kendini kurtarmak için araziye konma derdinde kahraman rolüne soyunuyor. Mali olarak uçurumun eşiğinde Araplara satılmayı bekleyenleri Fenerbahçe üzerinden kandırmaya çalışıyor, başarıyorlar da.

Nerede imza paraları, nerede 10 milyon euroya oynayan adamlara ödenen farklar? Bir yerde yalan varsa, kayıt dışı varsa, orada kaçak vardır.

Ligin en çok gol atan (28), en çok pozisyona giren (37) ve en çok gol beklentisi olan takımı Fenerbahçe. Ayrıca ülkede ofsayt taktiği uygulayabilecek yetkinlik ve düzeyde stoper kalitesi sadece Fenerbahçe'de var. Rakiplerini her maç 5 defanın üzerinde ofsayta düşürüyor.

VAR gol, penaltı ve kırmızı karta müdahale ediyor.

Takımın yaşlı yıldızlarla dolu yavaş oynuyor, hep yerleşik defansa hücum ediyorsun gol atamıyorsun. Santraforlarının ikisi yaşlı, diğeri sorunlu gol atamıyor. Defansın kalitesiz, oyunu önde kabul edecek cesareti yok, ofsayt taktiği uygulamıyorsun, bu durumda VAR senin neyine karışacak? Ancak rakibin kafasına önce tekme, sonra yumruk attığın pozisyonu görmezden gelmek için kimseyi çağırmayacak. Sana öyle fayda sağlayacak ki sağlıyor, ne istiyorsun ceza sahasına girmeden gol, penaltı defansın kalecinin önünde iken ofsayt mı versinler?

Yetersiz bir hocan, yaşlı emekli son durak yıldızların var, yerli futbolcu kaliten yerlerde sürünüyor, evet adalet değil alışkanlık istiyorsun, 3 Temmuz'da, Deresiz'de Ağaran bozaran dönemlerdeki hak etmediğin kupaları istiyorsun.

Artık eski dostların da yok, onlarsız pek bir zayıfsın. Beslediğin bir iki tetikçi ile de olmuyor.

Hiç boşuna ortalığı karıştırma, bittin bittin, sponsor bile bulamıyorsun. 

Yağma yok, biz Fetö'yü tokatladık, yamağını geldiği yere göndeririz. 

Benim lafım ortaya, yarası olan gocunur. 
 

Etiketler:  Futbol