3 Temmuz 4 soru

3 Temmuz 4 soru

31 Aralık 2021 Cuma  |   Mentor

Mentor

3 Temmuz'u yakından takip eden biri olarak beraat kararından sonra bir şeyle yazma mecburiyeti hissediyorum.

Son beraat ve AİHM kararından sonra TFF'nin aldığı yeniden yargılama kararı sonucu yurt içinde Fenerbahçe'yi suçlayan adli veya spor yargısı kararı kalmadı yani yurt içinde "Fenerbahçe şike yaptı" demek suçtur.

Bir tek UEFA kararı kaldı; UEFA şike davalarında süre aşımı uygulamıyor ve yeni delil çıktığında bin yıl sonra bile dava tekrar açılabilir. Yalnız UEFA ve CAS uygulamalarında delillerin gayri yasal olarak toplanması davayı etkilemez, sadece delillerin sahte olması davayı yeniden açma nedeni olabilir.

Kumpas gerekçeli kararında dinleyici polislerin suç oluşturmak amacı ile delilleri manipüle ettiği ve Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğu karar altına alınmış, bu yeni delildir ve UEFA'daki Fenerbahçe davasının yeniden açılması için yeterlidir. Ayrıca ben tazminat alacağımıza inanıyorum.

Ama önce eski ve yeni yönetime sorularım var önce eskilere:

1-UEFA'da halen açık olan Fenerbahçe'nin ceza aldığı, sizin almadığınız ve sizi "şikeci" olmakla suçlayan dosyanın kapanması veya devamı için UEFA'ya başvuracak mısınız? UEFA bu konuda bir karar almazsa "şikeci"lik gibi yüz kızartıcı bir suç aleyhine hukuki yollara başvuracak mısınız? 

2-Türkiye'deki karar aleyhine her türlü hukuki yolu kullanmış olmanıza rağmen UEFA kararı yokmuş gibi davranmanızın nedeni nedir? 

Yeni yönetime; 

1-UEFA'daki karar aleyhine nasıl bir hukuki planınız var? 

2-Hangi hukuk bürosu takip edecek?

Öyle bütün işleri yaptığınız gibi kapalı kapılar ardında taraftarı ve tüm camiayı dışlayarak kararlar alamazsınız, 3 Temmuz Fenerbahçelinin alın teridir ve bunları en ince ayrıntısına kadar bilmek Fenerbahçelinin hakkıdır çünkü sizde bu davayı da rezil etme potansiyeli var...

Etiketler:  Futbol